Hírek
2023. Február 03. 09:26, péntek |
Belföld
Forrás: Időkép.hu
A havazás után jön a szélvihar, akár 100 km/órás széllökésekkel
A Dunántúlon többfelé a 100 km/órát is meghaladhatja a legerősebb széllökések sebessége.
Mozgalmas hétvége előtt állunk - no nem mintha eddig unatkoztunk volna. A pénteki meleg- és hidegfront átvonulása után ugyanis északkelet felől sarkvidéki eredetű, hideg légtömeg zúdul hazánkra, teszi mindezt úgy, hogy a Dunántúlon akár 100-110 km/órás széllökések is előfordulhatnak - írja az Időkép.
Szombaton a délelőtti óráktól kora délutánig lesz a legerősebb a szél, senkinek sem javasoljuk, hogy holnapra kinti programot szervezzen, ellenben azokat a tárgyakat, amiket esetleg felkaphat a szél, érdemes védett helyre tenni. Autónkkal, ha megtehetjük, ne álljunk fa alá, sajnos biztosan törni fogja a szél az ágakat.
Szombat estére valamelyest már veszíteni fog a szél az erejéből, de még akkor is erős lesz.
Fotó: Időkép.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 01. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell
Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell!
2026. Június 01. 07:01, hétfő | Belföld
Sulyok Tamás: továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet - jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
