Hírek
2011. Augusztus 10. 07:21, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
A határon túlról is küldtek búzát a nemzet kenyeréhez

Megérkezett a szigetvári malomba a nemzet kenyerének alapanyaga. A búzát az ország városai mellett határon túli magyar lakta területekről gyűjtötték. A búzát a hét végén őrlik meg, augusztus 20-ra kenyér készül belőle.
Összesen tíz tonna búza gyűlt össze a nemzet kenyerének elkészítéséhez. Az ország valamennyi megyéjéből, több nagyvárosból és a határon túli magyar lakta területekről is érkeztek zsákok. A legaktívabbak a felvidékiek és az erdélyiek voltak.
Szabó Judit, a Neolit Kft. üzletág-vezetője elmondta: annyira lelkesek voltak az emberek, hogy Szlovákiában egy-két kilós csomagokban postán küldtek az összegyűjtő helyre búzát.
A zsákok tartalmát a szigetvári malomban öntötték össze, a kenyérnek való nagy részét itt, egy kisebb mennyiséget pedig Mohácson őrölnek meg. A két település kiválasztása nem véletlen, a szervezők történelmi városokat jelöltek ki a feldolgozás helyszínének. A lisztből készült kenyeret augusztus 20-án Pécsett fogják szétosztani.
„Ez a nemzeti összetartozást, az összefogást és a szolidaritást szimbolizálja, hiszen ez egy össznemzeti kenyér” – fogalmazott Gáll Orsolya, a pécsi polgármesteri hivatal sajtóreferense. „A határon túli magyar lakta területekről éppúgy érkezett búza, mint az ország valamennyi megyéjéből. Ebből készül el egy nagy kenyér és 3000 kiscipó” – fűzte hozzá.
A cipókat adományért cserébe árulják majd az alkotmány ünnepén, a befolyt összeg pedig a „Nekem nincs ebédem” Pécsi Jótékony Nőegylet számlájára kerül. A sütésből kimaradó alapanyagot pedig a Böjte Csaba atya által vezetett dévai Szent Ferenc Alapítvány kapja meg. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld
Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását
A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.
2025. Július 25. 07:44, péntek | Belföld
AM: komplex támogatási program segíti a ragadós száj- és körömfájás sújtotta állattartó telepeket
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.