Városlista
2026. április 19, vasárnap - Emma

Hírek

2011. Augusztus 31. 14:21, szerda | Belföld
Forrás: HírTV

A délutánt is az iskolában tölthetik

A délutánt is az iskolában tölthetik

Óraszámnövelést, tartós tankönyveket és az egész napos iskola tervét is tartalmazza a készülő nemzeti köznevelésről szóló törvény, amit szerdán tárgyal a kormány - írja a Magyar Nemzet.

A kormánypárt tervei nem új keletűek, hiszen az alsó tagozaton az egész napos iskola tervét már korábban is szorgalmazták, ugyanakkor a felső tagozatra való kiterjesztés új elem. A lap birtokába jutott tervezet szerint az alsó tagozaton a nevelés-oktatás folyna délutánonként, míg a felsősöknél testnevelés, szaktárgyakba való bevezetés és a középiskolákra való felkészítés lenne a terv.

A koncepció szerint a pedagógusok óraszámát egységesen heti 24 órára emelnék, általános iskolai felső tagozat pedig ott működhetne, ahol évfolyamonként két párhuzamos osztály van. (pr)

hírTV

Címkék: oktatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!

Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.

2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld

Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció

2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld

Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel

Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.

2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld

A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték