Városlista
2025. december 30, kedd - Dávid

Hírek

2025. Január 25. 06:00, szombat | Életmód
Forrás: MTI

24 óra alatt 5-13 Celsius-fokkal lett melegebb

24 óra alatt 5-13 Celsius-fokkal lett melegebb

Az ország döntő részén 24 óra alatt 5-13 fokkal lett melegebb csütörtökön, mint az előző napokban - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

Azt írták, csütörtökön egy hidegfront érkezett, amelynek előterében a délies széllel jóval enyhébb léghullámok érkeztek.

A meleg, nedves levegő a keleti tájakon eleinte a hideg felszínre érve ónos esőt, a magasabban fekvő helyeken havazást okozott, de fokozatosan mindenütt átváltott esőbe, délutántól pedig főként a déli, délnyugati vármegyékben fordult elő eső, zápor, az éjszakai órákban helyenként intenzív záporeső is volt.

Hozzátették:

az előző napokhoz képest jócskán megenyhült az idő, csütörtökön kora délután az ország döntő részén 5-13 fokkal volt melegebb, mint az előző napokban.
A bejegyzéshez készített infografika szerint csütörtökön délután a délnyugati vármegyékben jellemzően 11-13 fokkal volt melegebb, mint 24 órával korábban, míg az északi vármegyékben mindössze 0-3 fokkal volt melegebb, mint egy nappal korábban.

A legmagasabb hőmérsékletet csütörtök délután a Somogy vármegyei Babócsán mérték, 14,1 fokot, a legalacsonyabb nappali hőmérsékletet pedig a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Jósvafőn, ahol mindössze mínusz 0,1 fok volt.

A HungaroMet közölte azt is, péntek reggel átlagosan 6 fokkal volt enyhébb az ilyenkor szokásosnál.

Az infografika szerint az átlagnál jóval melegebb volt a hajnal a keleti határ mentén, ahol 9-10 fokkal volt melegebb az átlagnál.
Péntek reggel a legmelegebbet a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Milotán mérték, 4,7 fokot, míg a leghidegebb reggelt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Fertőrákoson regisztrálták, mínusz 2,9 fokot.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 30. 09:54, kedd | Életmód

A háziállatok védelmére hívják fel a figyelmet a szilveszteri tűzijátékok idején az állatvédők

A háziállatok védelmére hívja fel a figyelmet a szilveszteri tűzijátékok és petárdázások idején az Orpheus Állatvédő Egyesület és a Rex Alapítvány.

2025. December 30. 09:49, kedd | Életmód

Ismét Ügetőszilveszter a Kincsem Parkban

Immár 26 éves az Ügetőszilveszter, melyet hagyományosan az év utolsó napján rendeznek a fennállása centenáriumát ünneplő Kincsem Parkban.

2025. December 28. 07:47, vasárnap | Életmód

101 új mentőautóval bővül az Országos Mentőszolgálat flottája 2026 elejéig

Jövő év elejéig 101 új mentőkocsi áll szolgálatba az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) egységeinél, ezzel folyamatosan korszerűsödik a járműállomány